Ból kręgosłupa – jak sobie z nim radzić?

Home/Blog/Ból kręgosłupa – jak sobie z nim radzić?

Ból kręgosłupa – jak sobie z nim radzić?

Ból kręgosłupa to dolegliwość, z którą boryka się wiele osób, bez względu na płeć, wiek czy styl życia. Na szczęście współczesne metody rehabilitacyjne pozwalają szybko pozbyć się tego problemu i cieszyć się życiem bez bólu!

Na bóle kręgosłupa zazwyczaj uskarżają się osoby starsze, ale coraz częściej problemy tego typu dotyczą również ludzi młodych. Przyczyn pojawienia się bólu kręgosłupa może być wiele: siedzący tryb życia, ciężka praca fizyczna, otyłość, zbyt mała ilość aktywności fizycznej, ale także rozmaite choroby i schorzenia (dyskopatia, reumatyzm, osteoporoza).

Pacjenci borykający się z bólem kręgosłupa próbują pozbywać się dolegliwości, przyjmując szeroko dostępne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Niestety, jest to rozwiązanie doraźne, działające na objawy, a nie przyczynę problemu. Dodatkowo, leki nie pozostają bez wpływu na organizm, a ich długotrwałe przyjmowanie może np. szkodzić nerkom czy wątrobie.

Tymczasem bezpiecznym i skutecznym sposobem na złagodzenie lub nawet całkowite pozbycie się bólu kręgosłupa jest odpowiednio dobrana rehabilitacja. Profesjonalni rehabilitanci, po zapoznaniu się z wynikami badań pacjenta, są w stanie zaproponować mu zabiegi i procedury najlepiej dopasowane do danego problemu. I tak naukowo udowodnioną skuteczność w leczeniu bólu kręgosłupa mają np. masaże lecznicze, gimnastyka, terapia światłem, terapia manualna czy kinezyterapia. Dlatego w przypadku pojawiającego się nagle bólu kręgosłupa lub dolegliwości przewlekłych, warto zainteresować się profesjonalną, bezpieczną rehabilitacją.

2017-06-23T14:43:00+00:00 13 czerwca 2017|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ARKOMED, ul. Nocznickiego 25,
01-948 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".